Јесењи крос

У четвртак 10.октобра 2019.године одржан је јесењи крос.
Дечија недеља - спортски дан

У оквиру Дечије недеље у уторак 8.10.2019.год. одржан је спортски дан. Одржане су Игре без граница у фискултурној сали наше школе.
ОТВАРАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ

ОТВАРАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ 7.октобра 2019.године најављене су предстојеће активности у оквиру Дечије недеље. Одржана је приредба као подршка новој генерацији ђака првака. Након приредбе ученици су цртали кредама у боји по бетону.
Први дан јесени

У понедељак 23.септембра 2019.године ученици нижих разреда дочекали су први дан јесени изложбом јесењих плодова, читањем састава о јесени, рецитовањем песмица. А на крају су се засладили свеже испеченим кромпирима.
Посета Радарској станици Самош

21.септембра 2019.године организована је посета Радарској станици Самош. Ове суботе, имали смо излет до Радарске станице Самош. Том приликом ученици су имали прилику да виде како се у оперативној сали прати кретање облака, видели су како изгледа противградна ракета.
Свечани пријем првака

У понедељак 2.септембра 2019.године дочекали смо нову генерацију ђака првака. Свечаном пријему присуствовали су ученици и њихови родитељи. Пригодан програм, у знак добродошлице, извели су ученици нижих разреда. Ученицима су уручени поклони: школски ранчеви и лектира за први разред коју је донирала Општина Ковачица. Први дан у школи остаје заувек у сећању као један од ретких дана у нашем животу. Драги прваци, желимо вам срећну и успешну школску годину!
01.10-05.10.2018.год. ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Енергија је свуда око нас - 2019

У Покрајинској влади, у Новом Саду, 23.јануара 2019.године одржана је свечана додела признања за освојене награде на пројекту “Енергија је свуда око нас“.
Свети Сава 27.01.2019.године

Ове године кумови школске славе „Свети Сава“ били су прваци са својом учитељицом проф. Надом Лукић, а уз свесрдну помоћ родитеља. Сви ученици и особље школе присуствовали су литургији и резању славског колача у храму Светог оца Николаја у Самошу. Наш свештеник, протонамесник Момчило Вукотић са присутнима се помолио за здравље и успех ученика и свих запослених у школи и пријатеља школе.
Посета музеју Војводине

Ученици наше школе имали су прилике да се упознамо са поставком Од сна до јаве, али и са сталном поставком у музеју. Овај музеј је савремено опремљен, ученици су били интерактиви посетиоци. Међу сликама ,документима и ордењем налазе се слика нашег мештана Владимира М. Фијата учесника Првог светског рата. Поносни смо на нашег мештана.