Семинар за наставнике

Датум: 28. Novembar 2016 13:21 Категорија: Новости

ОНЛАЈН СЕМИНАР "КАКО ДО ИНТЕРАКТИВНОГ СОФТВЕРА У НАСТАВИ"

Учитељи и наставници наше школе одабрали су овај семинар како би унапредили своје компетенције везане за јачање информатичке писмености и спретности и самосталну израду интерактивног софтвера за ученике.

Софтвери

Програм се налази у Каталогу програма стручног усавршавања запослених у образовању за школску 2016/2017 и 2017/2018. годину под бројем 344 (област Општа питања наставе). Сврстан је у приоритетну област избор, израда, прилагођавање и употреба уџбеника, другог дидактичко - методичког материјала и других извора знања за одређени наставни предмет, односно васпитно-образовну област (3) на листи приоритетних области коју је Министар просвете и науке Републике Србије прописао за период од три године. У складу са новим Правилником о сталном стручном усавршавању и стицању звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, бр 13/2012 и 31/2012) похађањем овог програма развијају се компетенције за наставну област, предмет и методику наставе (К1). Намењен је учитељима и наставницима у основним и средњим школама који поседују елементарну рачунарску писменост и користе интернет. Програм траје четири недеље (18 бодова).