Радионице баснописаца

Датум: 26. Mart 2017 19:21 Категорија: Новости

Задужбина „Доситеј Обрадовић“ расписала је ове године по девети пут литерарни конкурс „Радионице баснописаца“. То је био повод да учитељице Нада Лукић и Соња Борзановић организују радионицу за ученике трећег и четвртог разреда на којој су ученици исказали своју маштовитост и креативност.

Уз дружење кроз стваралачку игру, ђаци су били у прилици да науче много из Доситејевих порука и поука које говоре о животу, лепоти, хуманости и разумевању. Истовремено, ученици су показали и велику креативност у смишљању нових басни. Кроз радионичарски рад у групама израдили су илустрације и осмисли текстове нових басни: „Изгубљени ручак“ и „Пас и паун“.
Наравно, свака басна има и своју мудру поуку.

Ученици су били јако задовољни својим радовима, који ће учествовати на конкурсу задужбине „Доситеј Обрадовић“.