Сат за нашу планету

Датум: 10. April 2017 02:16 Категорија: Новости

У организацији Светског фонда за заштиту природе спроводи се акција „Сат за планету Земљу“.
Акција је посвећена очувању здраве животне средине за будуће генерације.
Наша школа је ове године учествовала у акцији „Сат за нашу планету 2017“ активација „Глас будућих генерација“.
Чланови еколошке секције, ученици трећег и четвртог разреда, након предавања о значају очувања здраве животне средине, израдили су плакате којима се придружују глобалној акцији исписујући поруке о значају штедње енергије, очувању природних ресурса, као и о потреби да се заштите угрожене биљне и животињске врсте.
Својим радом и залагањем показали су знање и одговорност будућих генерација, јер како каже чувена пословица: „Ову планету нисмо наследили од наших предака, већ смо је позајмили од наших потомака.“