Svečan dan za našu školu

Датум: 06. Februar 2018 08:24 Категорија: Новости

Školska slava Savindan i ove godine, bio je poseban, svečan dan. Kao i uvek svi učenici su se okupili u školi a zatim sa prisutnim roditeljima i gostima pošli u hram Svetog oca Nikolaja u Samošu.
Ove godine gosti su nam bili načelnica Tanja Bubeskov, pomoćnik predsednika opštine Kovačice, članovi Školskog odbora, Saveta roditelja  i Crkvenog odbora.
Ovo je najradosniji praznik za učenike naše škole.
Ove godine kumovi školske slave su bili naši najmlađi učenici, prvaci sa učiteljicom Sonjom Borzanović.
Paroh samoški protonamesnik Momčilo Vukotić  osveštao je kolač,  odajući  poštu svetitelju Savi, utemeljivaču srpske crkve, države i škole.
Svi učenici su pevali himnu svetom Savi, a zatim su sledile recitacije posvećene prazniku.
Na kraju svi đaci su dobili deo slavskog kolača, žito, paketiće i neizostavne perece.