Чајанка

Датум: 26. Decembar 2019 20:06 Категорија: Новости

Чајанка

У холу наше школе 13. децембра 2019.године одржана је чајанка. Традиција испијања чаја распрострањена је у многим земљама: Русији, Кини, Енглеској и Турској... У нашој школи се учи Енглески и Руски, па смо имали прилике да сазнамо како је чај доспео у ове две земље, Русију и Енглеску, и постао свакодневни напитак. Сваки ученик је понео своју шољицу и уз топао чај и чајне колутиће слушали руску и енглеску поезију. Ученице шестог и осмог разреда читале су нам песме најпознатијих Руских песника Александра Пушкина и Јесењина, као и Енглеских песника Волта Витмана и Роберта Фроста. Уз музичку пратњу професора Павела Томаша ученици су извели песму „Mama ja žuljka ljublja“, „Што се боре мисли моје“и „Dzinglbel“. На крају, ученице осмог разреда извеле су сцену из комада „Ромео и Јулија“ једног од најпознатијих енглеских писаца Вилијема Шекспира.