Отворено ћу ти рећи

Датум: 26. Februar 2014 10:42 Категорија: Новости

Ученици 4. разреда...

На часу одељенског старешине отворено су разговарали о ономе што  врло често прећутимо.  Часу је присуствовала педагог школе.

На почетку часа ученици су извели драматизацију песме "Немој да ме нервираш".
На часу се дискутовало о различитим мишљењима, да ли мишљење треба задржати за себе или га поделити са особом која није повезана са проблемом, а да особу које се тиче наше мишљење игноришемо. Ученици су дискусији приступили веома озбиљно, набрајали су примере из личног живота и заједно проналазили најбоља решења.
Час је завршен занимљивом игром "Отворено ћу ти рећи".  Ученици су стајали у два круга , окренути лицем једно према другом, а имали су задатак да отворено кажу једно другом шта мисле међусобно.  Парови су се смењивали тако што су се ученици из спољашњег круга увек померали за једно место.