Моја омиљена књига

Датум: 08. April 2014 10:34 Категорија: Новости

Почетком априла

библиотека наше школе уз ангажовање професора српског језика Светлане Чобанин и професора енглеског језика Роберта Васића, анкетирала је све ученике школе на питање: "Моја омиљена књига".

Потом су ученици радили илустрације за насловну страну своје књиге. Сачињен је јединствен пано који плени ученичким радовима и шаренилом боја и наслова.

Приметно је да ученици нижих разреда памте бајке и књиге из домаће лектире, а ученици виших разреда, осим традиционалних класика - Данијела Дефоа, Марка Твена и других, присутни су у мањем обиму књиге изван домаће лектире - научна фантастика, Жил Верн.

Ова анкета имала је за циљ да позове ученике на читање препоручених књига и покушај изласка из оквира домаће лектире.