Takmičenje DABAR i u našoj školi

Датум: 05. Decembar 2015 01:34 Категорија: Новости

Takmičenje Dabar
                     je međunarodno takmičenje iz računarske i informatičke pismenosti za učenike osnovnih i srednjih škola. Njegov glavni cilj je povećanje interesovanje učenika za računarstvo i informatiku.

Takmičenje je namenjeno učenicima zainteresovanim za različite oblasti računarstva i informatike. Naglasak je na programiranju i tehničkim znanjima, ali i opštim tema i rešavanju konkretnih problema.

Takmičenje se odvija u četiri kategorije, koje su vezane za uzrastu učenika i razred koji pohađaju:

1. Dabarčić (5. do 6. razreda osnovne škole);

2. Mladi Dabar (7. do 8. razreda osnovne škole);

3. Dabar (1. i 2. razred srednje škole);

4. Stariji Dabar (3. i 4. razred srednje škole).

Koji su ciljevi takmičenja ,,Dabar”?

• Poboljšanje i unapređenje informatičkih veština;

• Širenje i popularizacija računarstva i informatike;

• Uporediti znanje iz oblasti računarskih nauka i informacionih tehnologija između učenika u Srbiji i Evropi;

• Otkrivanje darovitih učenika iz informatike;

• Promocija socijalnog kontakta između mladih ljudi iz različitih škola i porekla.

Na zanimljiv i interaktivan način kroz ovo takmičenje učenici se upoznaju sa oblastima računarstva i informatike. Pitanja su tako koncepirana da kod učenika razvijaju veštine rešavanja problema, algoritamski način razmišljanja, logičko rešavanje problema, pravilnu upotrebu informacionih tehnologija i njen uticaj na društvo. Učenici kroz ovo takmičenje saznaju na koji način rešavanje problema može biti zanimljivo i zabavno.

Ove godine najveći uspeh su ostvarila tri učenika i to petog razreda, i plasirali su se na državni nivo takmičenja.

ČESTITAMO!

VIDI SLIKE