Међународно такмичење из информатике ИНФОС

Датум: 10. Maj 2022 12:23 Категорија: Новости

Међународно такмичење из информатике ИНФОС

У Бору је одржано Међународно такмичење из информатике. Такмичили у се следећи ученици: Феди Хабиб, Анастасија Јованов, Роуз Хабиб, Марија Лујанов и Вељко Голубов. Вељко Голубов, ученик осмог разреда, освојио је треће место. Ученике је припремала наставница Дарина Пољак.

Европски квиз новца

Датум: 26. April 2022 10:26 Категорија: Новости

Европски квиз новца

Банкарски сектор Европе  (30 националних удружења банака) организовао је по осми пут Европску недељу новца и као централни догађај у оквиру ње - Европски квиз новца. То је иницијатива Европске банкарске федерације са циљем подизања свести јавности о бенефитима финансијске едукације као и финансијског описмењавања ученика узраста од 13 до 15  година.

У сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, овај пројекат се по пети пут реализовао у Србији. Ученици су 14.априла 2022.године у 14.30. имали задатак да одговоре тачно и брзо на 30-так питања из области математичке, дигиталне и финансијске писмености.

На такмичењу су учествовали ученици седмог и осмог разреда из наше школе, и то: Алекса Марков, Андријана Шајн, Росе Хабиб, Дијана Марков, Марија Лујанов, Данијел Путник, Анђела Секулић, Вељко Голубов и Јована Ђуриш.

На овом националном такмичењу учествовало је 210 такмичара, а Удружење банака Србије ће два првопласирана ученика позвати на финале Европског квиза новца које ће се одржати онлајн 10.маја 2022. године.

Ученике је припремала менторка Дарина Пољак, наставница информатике, а квиз је одржан уживо преко YоuТubе-а, преко онлајн Kаhoot! Платформе.

Општинско такмичење из географије

Датум: 12. April 2022 12:44 Категорија: Новости

Општинско такмичење из географије

Општинско такмичење из географије је одржано у Основној школи ,,Свети Георгије“ у Уздину.
Ученик Вељко Голубов је освојио друго место и пласирао се на Окружно такмичење.
Ученика је припремала наставница Виерка Хлавати.

Општинско такмичење из историје

Датум: 12. April 2022 12:42 Категорија: Новости

Општинско такмичење из историје

Такмичење из историје одржано је у Основној школи ,,Маршал Тито“ у Падини.
Учествовали су ученици осмог разреда: Данијел Путник је освојио треће место, а Вељко Голубов друго.
Обојица су остварили пласман за  окружно такмичење.
Ученике је припремао наставник Мирослав Млинарчек.

Републичко такмичење ИНФОС из информатике

Датум: 12. April 2022 12:38 Категорија: Новости

Републичко такмичење ИНФОС из информатике

Седморо ученика је освојило прва три места и према пропозицијама такмичења сви они су се пласирали
на Међунардни ниво такмичења талентованих ученика из информатике.
Прво место: Марија Лујанов (8.разред) и Роуз Хабиб (7.разред),
друго место: Вељко Голубов и Данијел Путник (8.разред) и
треће место су освојили: Анастасија Јованов, Феди Хабиб (6.разред) и Анђела Секулић (8.разред).
Ученике је припремала наставница Дарина Пољак.

Окружно такмичење из информатике

Датум: 12. April 2022 12:38 Категорија: Новости

Окружно такмичење из информатике

,,Најбоље што можете да учините за своје наследнике је да их научите да буду вредни, продуктивни и морални,
а срећа ће доћи као последица тога,“ рекла је једном списатељица Џенифер Спенсер. Многи наши ученици
нижу успехе и верујем да су данас срећни због тога, јер иза сваког њиховог успеха стоји њихов вредан  рад.
INFOS-Међународно такмичење талентованих ученика из информатике - Окружни ниво одржано је 5.3.2022.
Постигнути су следећи резултати:
Прво место је освојила Марија Лујанов (8.разред),
друго место Роуз Хабиб (7.разред), Анђела Секулић и Данијел Путник (8.разред) и
треће место су освојили: Вељко Голубов (8.разред), Анастасија Јованов и Феди Хабиб (6.разред).
Ови ученици ће се такмичити 3.4.2022. на Републичком нивоу.

Дан сећања на Доситеја Обрадовића

Датум: 12. April 2022 12:31 Категорија: Новости

Дан сећања на Доситеја Обрадовића

Ученици виших разреда су обележили Дан сећања  на Доситеја Обрадовића. Српски народни језик је
за Доситеја основно средство да се просвета лакше и брже шири, да се образује и развија народ,
да се изграђује слободна и напредна држава.

Општинско такмичење из биологије

Датум: 12. April 2022 12:29 Категорија: Новости

Општинско такмичење из биологије

Општинско  такмичење из  биологије је одржано  у Основној школи ,,Маршал Тито“ у Падини.
Данијел Путник, ученик осмог разреда, је освојио прво место.
Ученика је припремао наставник Јано Сабо.

Окружно такмичење из хемије

Датум: 12. April 2022 12:27 Категорија: Новости

Окружно такмичење из хемије

Ученица седмог разреда Роуз Хабиб је освојила 63 бода на Окружном такмичењу које је органозовано у Вршцу.
Ученицу је припремала наставница Душка Марков.

Шта знаш о саобраћају

Датум: 12. April 2022 12:26 Категорија: Новости

Такмичење "Шта знаш о саобраћају"

У суботу 9.априла 2022.године у Основној школи ,,Свети Георгије“ у Уздину одржано је такмичење
"Шта знаш о саобраћају".

Ученик Владимир Васић (8.разред) освојио је прво место и као награду добио је бицикл, а
ученица Анђела Секулић (8.разред) треће место.