Опремање објеката спортским риквизитима

Датум: 14. Jun 2022 09:59 Категорија: Новости

Опремање објеката спортским риквизитима

Наша школа је успешно учествовала у пројекту Покрајинског секретаријата за спорт и омладину и тиме стекла средства за „Опремање објеката спортским риквизитима“.

Додела беџева

Датум: 14. Jun 2022 09:58 Категорија: Новости

Додела беџева

Додела беџева за ученике који су током ове школске године највише посећивали библиотеку, били најактивнији чланови, највише књига прочитали.
Беџеве су добили ученици трећег рареда и њихова учитељица Надица Мошоринац.

Колико познајемо нашу општину

Датум: 14. Jun 2022 09:57 Категорија: Новости

“Колико познајемо нашу општину“

Квиз за ниже разреде “Колико познајемо нашу општину“. Три екипе: црвена, плава и жута заступале су ученике нижих разреда. Победила је црвена екипа. Квиз су припремиле Весна Миливојевић Бечеи и Дарина Пољак.

Међународни дан детета

Датум: 07. Jun 2022 10:02 Категорија: Новости

Међународни дан детета

Овај дан је обележен тако што је организован квиз ,,Покажи шта знаш“. Учествовали су ученици виших разреда.
Такмичење је било у холу школе.

Прослава Дана школе

Датум: 31. Maj 2022 10:35 Категорија: Новости

Прослава Дана школе

Наша школа прославила Дан школе који, традиционално, обележавамо на дан Светог Николаја. У холу
школе одржана је приредба. Ученици су, са својим наставницима, припремили драматизације текстова,
хорско певање, свирање на металофону и фрули, рецитације...

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Посета ковачичкој гимназији

Датум: 31. Maj 2022 10:31 Категорија: Новости

Посета ковачичкој гимназији

Ученици осмог разреда су имали прилике да посете ковачичку гимназију и да се упознају
са наставним радом ове образовне установе.

Матурски плес осмака

Датум: 31. Maj 2022 10:28 Категорија: Новости

Матурски плес осмака

И ова генерација завршава школовање. У Ковачици је организован матурски плес и тако су закорачили
у свет одраслих и окренули нову страницу свог живота.

Конкурс Радионица баснописаца

Датум: 31. Maj 2022 10:22 Категорија: Новости

Конкурс "Радионица баснописаца"

Ученици III разреда су учествовали на конкурсу "Радионица баснописаца" Задужбина "Доситеј Обрадовић"
са басном коју су написали и илустровали  "Јеж и лија". Рад се одвијао у групи. Овом приликом
подсетили смо се о важности учења о Доситејевом раду и делу. Нaрочито смо пажњу усмерили на
Доситејеве поруке и поуке које говоре о животу, лепоти, хуманости и разумевању и поштовању различитости.

Разредни старешина
Надица Мошоринац

Пројекат „Мала матура“

Датум: 24. Maj 2022 12:37 Категорија: Новости

Пројекат „Мала матура“

У сарадњи са полицијском станицом Ковачица, у оквиру пројекта „Мала матура“ одржано је
предавање о безбедности ученика осмог разреда током матурске прославе.

Позоришна представа

Датум: 24. Maj 2022 12:28 Категорија: Новости

Позоришна представа

16.маја 2022.године позоришна представа за ученике нижих разреда. Гостујуће позориште из Зрењанина.