,,За чистије и зеленије школе Војводине“

Датум: 12. April 2022 10:21 Категорија: Новости

,,За чистије и зеленије школе Војводине“

У оквиру програма под називом ,,За чистије и зеленије школе Војводине“ расписаног од стране Покрајинског секретеријата за урбанизам и заштиту животне, а на коме је учешће узела и наша школа. Наставник биологије, Јано Сабо је одржао предавање на тему ,,Органско узгајање зачинског биља“. Предавање је одржсно у холу школе уз присуство директорке Александре Кралик, ученика од првог до осмог разреда, као и наставног и ненаставног особља школе.  Наставник је причао о начину узгајања зачинског биља. Водила се дискусија о томе шта је то органска храна тако што су ученици анализирали амбалажу имлековог млека Bello organic. Затим је наставник употребом пп презентације показивао слике зачинских биљака, које се често узгајају у нашим домаћинствима (босиљак, першун, мирођија, паприка, рен, ким...) и причао о деловима тих биљака који се користе у исхрани и њиховим лековитим својствима. После смо отишли на кратко и у пределе Индонезије и Азије да би видели изглед и примену мускатног орашчића и необично ароматично стабло цимета, а на крају причу завршили у Централној и Јужној Америци са прелепим цветовима биљке ваниле и њеним  преукусним махунама као и плодовима биљке какаа, главног састојка чоколаде. Када смо се засладили и били на врхунцу, уследио је задатак за ученике. На основу чула мириса да одреде које зачинске биљке се налазе скривене у  бочицама. Задатак је био за искусне кулинаре и морамо признати да су ученици показали завидно знање и на том нивоу. Присутнима се свидело предавање и знатижељно прижељкују ново дружење са новим интересантним причама из света флоре и фауне.

Међународни дан енергетске ефикасности

Датум: 29. Mart 2022 10:29 Категорија: Новости

Међународни дан енергетске ефикасности

Почетком марта ученици шестог разреда обележили су Међународни дан енергетске ефикасности.
Упознали су се са мерама које се предузимају у циљу смањења губитака енергије и повећања
енергетске ефикасности у зградарству.

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

Датум: 29. Mart 2022 10:21 Категорија: Новости

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

Нашу школу представљали су ученици првог и другог разреда и освојили четврто место.
Такмичење је одржано у Ковачици, ученике је припремала учитељица Снежана Котваш.

Општинско такмичење из страног језика

Датум: 08. Mart 2022 14:52 Категорија: Новости

Општинско такмичење из страног језика

Ученици осмог разреда Данијел Путник и Вељко Голубов су представљали нашу школу. Вељко Голубов
jе освојио треће место. Ученике је припремала наставница руског језика Драгана Соломун.

Општинско такмичење из хемије

Датум: 08. Mart 2022 14:50 Категорија: Новости

Општинско такмичење из хемије

И ове године је школа организовала такмичење из страног језика и хемије. Школу су представљали
следећи ученици: Роуз Хабиб (7.разред), Анђела Секулић и Јована Ђуриш (8.разред). Роуз Хабиб
је заузела треће место као и Јована Ђуриш. Ученице је припремала наставница хемије Душанка
Марков.

Општинско такмичење из енглеског језика

Датум: 08. Mart 2022 14:47 Категорија: Новости

Општинско такмичење из енглеског језика

Наша школа је и ове године била домаћин за такмичење из енглеског језика. Ученица Марија
Лујанов је представљала нашу школу. Ученицу је спремала наставница енглеског језика
Сандра Ћосић. Постигнути су следећи резултати: друго место је припало ученику из  Дебељаче,
а треће место деле ученици из Ковачице и Падине.

Масленица

Датум: 08. Mart 2022 14:45 Категорија: Новости

Масленица

Масленица је верски и традиционални празник Источних Словена. Слави се у седмој недељи пре
православног Ускрса. Масленица има своје корене паганских и хришћанских традиција. У словенској
митологији, Масленица је прослава скорог краја зиме и слична је западнохришћанским покладама.
Масленица симболише рађање Сунца. Ученици наше школе су пекли палачинке које се иначе праве
за време овог празника.

Општинско такмичење из српског језика

Датум: 01. Mart 2022 10:09 Категорија: Новости

Општинско такмичење из српског језика

Општинско такмичење из српског језика одржано је 26.2.2022. у Основној школи ,,Сава Жебељан“
у Црепаји. Учествовали су ученици осмог разреда. Постигнути су следећи резултати: Данијел Путник
је освојио друго место, Јована Ђуриш треће, а Анђела Секулић пето.
Ученике је припремала наставница српског језика и књижевности Јелена Дабин.

Међународни дан матерњег језика

Датум: 01. Mart 2022 10:03 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда су обележили Међународни дан матерњег језика истичући значај поштовања
основног људског права. Овако чувамо свој матерњи језик и негујемо језичку културу заједнице којој
припадамо. На овај дан посебну пажњу требало би посветити праву националних мањина на употребу
матерњег језика у школству, култури и медијима.

Акција „Засади дрво“

Датум: 01. Mart 2022 09:59 Категорија: Новости

24.фебруара 2022.године ученици првог разреда засадили су бели бор у школском дворишту.