,,Шта знаш о здрављу“

Датум: 12. April 2022 10:36 Категорија: Новости

,,Шта знаш о здрављу“

Дана 7.4. 2022. одржано је такмичење ,,Шта знаш о здрављу" у Основној школи ,,Млада поколења“ у Ковачици, а чији је организатор Црвени крст општине Ковачица. Учешће је узело 17 ученика од петог до осмог разреда из целе општине. Из наше школе учествовала је ученица 8.разреда Анђела Секулић. Ученица је показала завидан ниво знања на тесту, добила је захвалницу за учешће као и лепе награде за знање из области ,,Човек и здравље.“

Предавање преко Зоом-а ,,Шта треба да знаш о пубертету“

Датум: 12. April 2022 10:33 Категорија: Новости

Предавање преко Зоом-а ,,Шта треба да знаш о пубертету“

Програм је инициран и развијен од стране Procter and Gamble компаније, а одобрен је од стране Министарства просвете, науке и технолошког  развоја и Завода за унапређивање  васпитања и образовања да се спроведе у свим основним школама у Србији. Сврха овог програма је едукација девојчица о психофизичким променама које настају током пубертета. Предавању су присуствовале ученице 6. и 7. разреда.

Пробни испит за ученике 8.разреда

Датум: 12. April 2022 10:28 Категорија: Новости

Пробни испит за ученике 8.разреда

Пробни испит из математике за ученике 8.разреда одржан је 25.марта, а из српског језика и комбиновани тест 26.марта.

,,За чистије и зеленије школе Војводине“

Датум: 12. April 2022 10:21 Категорија: Новости

,,За чистије и зеленије школе Војводине“

У оквиру програма под називом ,,За чистије и зеленије школе Војводине“ расписаног од стране Покрајинског секретеријата за урбанизам и заштиту животне, а на коме је учешће узела и наша школа. Наставник биологије, Јано Сабо је одржао предавање на тему ,,Органско узгајање зачинског биља“. Предавање је одржсно у холу школе уз присуство директорке Александре Кралик, ученика од првог до осмог разреда, као и наставног и ненаставног особља школе.  Наставник је причао о начину узгајања зачинског биља. Водила се дискусија о томе шта је то органска храна тако што су ученици анализирали амбалажу имлековог млека Bello organic. Затим је наставник употребом пп презентације показивао слике зачинских биљака, које се често узгајају у нашим домаћинствима (босиљак, першун, мирођија, паприка, рен, ким...) и причао о деловима тих биљака који се користе у исхрани и њиховим лековитим својствима. После смо отишли на кратко и у пределе Индонезије и Азије да би видели изглед и примену мускатног орашчића и необично ароматично стабло цимета, а на крају причу завршили у Централној и Јужној Америци са прелепим цветовима биљке ваниле и њеним  преукусним махунама као и плодовима биљке какаа, главног састојка чоколаде. Када смо се засладили и били на врхунцу, уследио је задатак за ученике. На основу чула мириса да одреде које зачинске биљке се налазе скривене у  бочицама. Задатак је био за искусне кулинаре и морамо признати да су ученици показали завидно знање и на том нивоу. Присутнима се свидело предавање и знатижељно прижељкују ново дружење са новим интересантним причама из света флоре и фауне.

Међународни дан енергетске ефикасности

Датум: 29. Mart 2022 10:29 Категорија: Новости

Међународни дан енергетске ефикасности

Почетком марта ученици шестог разреда обележили су Међународни дан енергетске ефикасности.
Упознали су се са мерама које се предузимају у циљу смањења губитака енергије и повећања
енергетске ефикасности у зградарству.

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

Датум: 29. Mart 2022 10:21 Категорија: Новости

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

Нашу школу представљали су ученици првог и другог разреда и освојили четврто место.
Такмичење је одржано у Ковачици, ученике је припремала учитељица Снежана Котваш.

Општинско такмичење из страног језика

Датум: 08. Mart 2022 14:52 Категорија: Новости

Општинско такмичење из страног језика

Ученици осмог разреда Данијел Путник и Вељко Голубов су представљали нашу школу. Вељко Голубов
jе освојио треће место. Ученике је припремала наставница руског језика Драгана Соломун.

Општинско такмичење из хемије

Датум: 08. Mart 2022 14:50 Категорија: Новости

Општинско такмичење из хемије

И ове године је школа организовала такмичење из страног језика и хемије. Школу су представљали
следећи ученици: Роуз Хабиб (7.разред), Анђела Секулић и Јована Ђуриш (8.разред). Роуз Хабиб
је заузела треће место као и Јована Ђуриш. Ученице је припремала наставница хемије Душанка
Марков.

Општинско такмичење из енглеског језика

Датум: 08. Mart 2022 14:47 Категорија: Новости

Општинско такмичење из енглеског језика

Наша школа је и ове године била домаћин за такмичење из енглеског језика. Ученица Марија
Лујанов је представљала нашу школу. Ученицу је спремала наставница енглеског језика
Сандра Ћосић. Постигнути су следећи резултати: друго место је припало ученику из  Дебељаче,
а треће место деле ученици из Ковачице и Падине.

Масленица

Датум: 08. Mart 2022 14:45 Категорија: Новости

Масленица

Масленица је верски и традиционални празник Источних Словена. Слави се у седмој недељи пре
православног Ускрса. Масленица има своје корене паганских и хришћанских традиција. У словенској
митологији, Масленица је прослава скорог краја зиме и слична је западнохришћанским покладама.
Масленица симболише рађање Сунца. Ученици наше школе су пекли палачинке које се иначе праве
за време овог празника.