Европски дан физичке активности

Датум: 03. Oktobar 2023 12:20 Категорија: Новости

Европски дан физичке активности

Ученици виших разреда шести и седми час су са наставником физичког, Дејаном Јелићем, отишли до фудбалског игралишта. Тамо су одиграли пријатељску утакмицу.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Посета храму Светог Николаја

Датум: 26. Septembar 2023 12:34 Категорија: Новости

Посета храму Светог Николаја

Ученици су посетили храм Светог Николаја и имали прилике да се упознају и виде богослужбене књиге. Вероучитељ је одржао предавање о деловима храма.

Добродошлица јесени

Датум: 26. Septembar 2023 12:31 Категорија: Новости

Добродошлица јесени

Ученици нижих разреда су, са својим учитељицама, направили изложбу јесењих плодова у знак добродошлице јесени.

Крос РТС-а

Датум: 26. Septembar 2023 12:26 Категорија: Новости

Крос РТС-а

33. крос РТС-а одржан  је и у нашој пколи. Од  67  учествовало је 60 ученика.

Разред Дечаци Девојчице
Први Дејан Марков Марија Топалов
Други Владица Видојевић Ленка Шајин
Трећи Александра Константинов Вељко Марков
Четврти Филип Видојевић /
Пети Милица Путник Филип Лујанов
Шести Страхиња Пиварски Дуња Марков
Седми Марко Марков Ања Мурешан
Осми Јован Константинов Сања Кнежевић

Дан српског јединства

Датум: 26. Septembar 2023 12:21 Категорија: Новости

Дан српског јединства

Обележен је Дан српског јединства, слободе и националне заставе, према препоруци Министарства просвете. Циљ успостављања новог празника јесте, између осталог, јачање култа националне заставе.

УПОЗНАЈМО СВЕТ КРОЗ ИГРЕ

Датум: 12. Septembar 2023 12:08 Категорија: Новости

УПОЗНАЈМО СВЕТ КРОЗ ИГРЕ

По препоруци Министарства просвете, током прве недеље организовани су тематски дани. Професор физичког Дејан Јелић и педагог Весна М. Бечеи  организовали су, тим поводом, игру „Човече не љути се“ у сали за физичко. Учествовали су сви ученици нижих разреда, а ученици виших су им помагали.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Пријем ђака првака

Датум: 05. Septembar 2023 11:39 Категорија: Новости

Пријем ђака првака

Први школски дан започео је интонирањем химне Србије. Поводом пријема ђака првака, у холу школе, приређен је програм добродошлице. Ученицима су подељени поклони (школски ранчеви, лектира за први разред) које је и ове школске године обезбедила Општина Ковачица. Поклоне су уручили представници локалне самоуправе, начелница - Тања Бубесков и заменица председника Општине - Маријана Мелиш.

Завршни испит

Датум: 28. Jun 2023 16:24 Категорија: Новости

Завршни испит

Ученици 8.разреда полагали су завршни испит у јунском року 21.јуна тест из српског језика и књижевност, 22.јуна тест из математике и 23. јуна 2023.године трећи тест (биологија, географија, историја, физика, хемија).

Посета метеоролошкој станици Самош

Датум: 27. Jun 2023 08:16 Категорија: Новости

Посета метеоролошкој станици Самош

Посета метеоролошкој станици Самош, 14.6.2023.године.

Etwinning project

Датум: 30. Maj 2023 15:29 Категорија: Новости

Школске 2022/2023 заједно са још 4 школе из Туниса, Литваније и Грчке наша школа је ушла у пројекат у коме су ученици 7.и 8. разреда истраживали програмске језике, вештачку интелигенцију, 17 цилјева одрживог развоја и заједно са ученицима из тих школа осмислили једну игру у коме су њихова питања управо везана за одрживи развој.
Свако је допринео у складу са својим могућностима, имамо доста материјала - презентација, слика  и видео клипова, али ће нам остати упамћена сарадња на истим циљевима, каои дружење и онлајн и путем видео конференције.