Завршни испит

Датум: 28. Jun 2023 16:24 Категорија: Новости

Завршни испит

Ученици 8.разреда полагали су завршни испит у јунском року 21.јуна тест из српског језика и књижевност, 22.јуна тест из математике и 23. јуна 2023.године трећи тест (биологија, географија, историја, физика, хемија).

Посета метеоролошкој станици Самош

Датум: 27. Jun 2023 08:16 Категорија: Новости

Посета метеоролошкој станици Самош

Посета метеоролошкој станици Самош, 14.6.2023.године.

Etwinning project

Датум: 30. Maj 2023 15:29 Категорија: Новости

Школске 2022/2023 заједно са још 4 школе из Туниса, Литваније и Грчке наша школа је ушла у пројекат у коме су ученици 7.и 8. разреда истраживали програмске језике, вештачку интелигенцију, 17 цилјева одрживог развоја и заједно са ученицима из тих школа осмислили једну игру у коме су њихова питања управо везана за одрживи развој.
Свако је допринео у складу са својим могућностима, имамо доста материјала - презентација, слика  и видео клипова, али ће нам остати упамћена сарадња на истим циљевима, каои дружење и онлајн и путем видео конференције.

Матурски плес осмака и посета ковачичкој гимназији

Датум: 30. Maj 2023 12:05 Категорија: Новости

Матурски плес осмака и посета ковачичкој гимназији

И ова генерација завршава школовање. У Ковачици је организован матурски плес и тако су закорачили у свет одраслих и окренули нову страницу свог живота.
Ученици осмог разреда су имали прилике да посете ковачичку гимназију и да се упознају са наставним радом ове образовне установе.

Прослава Дана школе

Датум: 23. Maj 2023 11:54 Категорија: Новости

Прослава Дана школе

Поводом обележавања Дана школе и прославе славе Светог Николаја, наша школа је организовала одлазак на литургију у храм Светог Николаја (у сарадњи са вероучитељем Момчилом Вукотићем), а након тога и приредбу за заполене и родитеље. Програм је био садржајан: песма, игра, глума, свирање на  инструментима, као и експеримет.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Шта знаш о саобраћају

Датум: 16. Maj 2023 13:00 Категорија: Новости

Шта знаш о саобраћају

Окружно такмичење „Шта знаш о саобраћају“. Милица Путник представљала је нашу школу и освојила 3. место.

Ја имам таленат

Датум: 16. Maj 2023 12:35 Категорија: Новости

Ја имам таленат

У организацији стручне службе и ђачког парламента одржано је „Ја имам таленат“. Ученици су предаставили своје таленте: рецитовање, певање, свирање, играње кола, такође имали смо и презентацију експеримента како лава излази из вулкана, затим, спретно окретање палачинака у вис.

Вршњачко насиље – предавање

Датум: 09. Maj 2023 11:53 Категорија: Новости

Вршњачко насиље – предавање

Ученици виших и нижих разреда слушали су предавање о вршњачком насиљу. Постоје различите врсте насиља међу децом и међусобно су равноправна по негативним последицама које остављају на дете.

Општинско такмичење Шта знаш о саобраћају?

Датум: 25. April 2023 12:11 Категорија: Новости

Општинско такмичење Шта знаш о саобраћају?

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају?“ одржано је у суботу 22.априла у ОШ „Свети Георгије“ у Уздину. Ученици 7.разреда су представљаи нашу школу у Ц групи.

Ц група – девојчице
Анастасија Јованов
Сања Кнежевић

Ц група – дечаци
Милан Лујанов
Тихомир Марков

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Општинско такмичење из саобраћаја

Датум: 25. April 2023 11:55 Категорија: Новости

Општинско такмичење из саобраћаја

Ученици четвртог разреда: Милица Путник, Соња Марков, Филип Лујанов и Милош Калејски учествовали су на  општинском такмичењу из саобраћаја које се одржало у Основној школи „Свети Георгије“ у Уздину. Милица Путник освојила је прво место и као награду добила бицикл, а ученица Соња Марков освојила је 3. место. Ученике је припремала учитељица Надица Мошоринац.