Европски дан језика 2022 у Самошу

Европски дан језика 2022 у Самошу Дана 26.09.2022 у ОШ „Лукреција Анкуцић“ у Самошу је обележен Европски Дан језика. Ученици су се подсетили колико је важно знати или бар делимично разумети више језика. Ми живимо у мултијезичкој и мултикултурној средини и то нам олакшава да се лакше прилагодимо неким новим околностима и да се снађемо у различитим ситуацијама. Ученице седмог разреда су водиле програм и у интеракцији са публиком, заједно са ученицима четвртог и петог разреда, подсетили су наше ђаке на 4 најлепше речи: • Извини • Изволи • Хвала и • Молим. После дивне песме и стихова на ову тему, научили смо како се ове речи кажу и на словачком језику, енглеском, руском, румунском, мађарском, италијанском, француском и немачком језику.