Мобилни планетаријум за ученике нижих и виших разреда

Датум: 14. Februar 2023 11:46 Категорија: Новости

Мобилни планетаријум за ученике нижих и виших разреда

Наши ученици су имали прилике да се упознају са сферним биоскопом који пројектује слике звезданог неба и небројених спектакуларних објеката које можемо посматрати у нашем универзуму стварајући незамењиво образовно искуство. Мобилни планетаријум је савремено наставно, научно-педагошко средство које на веома ефектан начин демонстрира изглед, кретање и основне елементе небеске сфере. Ученици су на занимљив и атрактиван начин упознају са астрономијом и сродним наукама.

Инстаграм ОШ Лукреција Анкуцић

Датум: 07. Februar 2023 12:52 Категорија: Новости

Инстаграм ОШ Лукреција Анкуцић

Наша школа је отворила инстаграм у циљу промовисања ученика, њихових постигнућа, али и наставника.

Конференција

Датум: 07. Februar 2023 12:49 Категорија: Новости

Конференција

У оквиру  еТwinning пројекта под називом ,,Програмска решења задтака из математике и физике“, а у сарадњи са школама из Београда, Новог Сада, Смедерева као и две школе из Босне и Северне Македоније, одржана је видео конференција и ученици гимназије пренели су своја искуства ученицима основних школа.

Просветни преглед објавио чајанку наших ученика

Датум: 07. Februar 2023 12:46 Категорија: Новости

Просветни преглед објавио чајанку наших ученика

Просветни преглед је у свом листу објавио чајанку наших ученика нижих и виших разреда. Текст и фотографије је Просветном прегледу послала наставница српског језика и књижевности  Јелена Дабин.

Општинско такмичење у Самошу

Датум: 07. Februar 2023 12:44 Категорија: Новости

Општинско такмичење у Самошу

Наша школа је и ове године била домаћин за такмичење из француског и немачког језика. Учествовале су школе из Падине и Црепаје. Ученици немају пласман за Окружно такмичење.

Конкурс Михајло Пупин - научник, родољуб и хуманиста - никада заборављени корени

Датум: 07. Februar 2023 12:43 Категорија: Новости

Конкурс је организовао и спровео Дом културе ,,Михајло Пупин“ из Идвора и Савет за културу општине Ковачице. Андријана Шајин, ученица осмог разреда, освојила је треће место за ликовни рад. Ученицу је припремала наставница ликовне културе Марина Биреш.

Школско такмичење из саобраћаја Пажљивко

Датум: 07. Februar 2023 12:40 Категорија: Новости

Школско такмичење из саобраћаја Пажљивко

31.јануара 2023.године одржано је школско такмичење из саобраћаја,“Пажљивко“, за ученике првог и другог разреда.

Школско такмичење из географије

Датум: 07. Februar 2023 12:08 Категорија: Новости

Школско такмичење из географије

У петак 03.02.2023.године одржано је Школско такмичење из географије, ученика 7.разреда.
1.место: Анастасија Јованов
2.место: Сања Кнежевић
3.место: Тихомир Марков

Хвала свим ученицима и показаном знању. Анастасија Јованов иде даље на Општинско такмичење из географије, које ће бити 12.марта 2023.године у Падини.

Наставница географије Виерка Хлавати

Датум: 28. Januar 2023 10:53 Категорија: Новости

Свети Сава

Ученици су присуствовали служби у храму поводом обележавања дана Светог Саве. Припремили су рецитације и химну у част нашег просветитеља и архиепископа.

Датум: 28. Januar 2023 10:50 Категорија: Новости

Свети Сава - ликовни радови наших ученика