Međunarodno takmičenje Dabar

Датум: 01. Decembar 2022 22:12 Категорија: Новости

Međunarodno takmičenje Dabar

Pohvaljeni učenici iz Međunarodnog takmičenja Dabar, niži razredi. Posebne pohvale za Aleksandru Konstantinov, Mladena Kalejskog, Sonju Markov i Milicu Putnik.

Презентација - Књижевност

Датум: 29. Novembar 2022 11:48 Категорија: Новости

Презентација - Књижевност

Ученици петог разреда су пратили презентацију о народној и ауторској књижевности. Циљ ове презентације је да се што боље упознају са књижевним родовима и врстама.

Међународно такмичење Дабар

Датум: 29. Novembar 2022 11:44 Категорија: Новости

Међународно такмичење Дабар

Школски ниво такмичења из рачунарске и информатичке писмености ,,Дабар“ за ученике од петог до осмог разреда одржано је 14.– 18.11.2022. Пети и шести разред у категорији ,,Кило Дабар“, а седми и осми разред ,,Мега Дабар.“

Поклон петацима

Датум: 01. Novembar 2022 11:51 Категорија: Новости

Поклон петацима

У организацији Савета за безбедност саобраћаја Општине Ковачица и Агенције за безбедност саобраћаја поклонили су ученицима петог разреда светла за бицикл.

Пројекат „Уради нешто драстично, да нешто постане фантастично“

Датум: 01. Novembar 2022 11:44 Категорија: Новости

Пројекат „Уради нешто драстично, да нешто постане фантастично“

Ученици четвртог разреда су са својом учитељицом, Надицом Мошоринац и родитељима учествовали у пројекту „Уради нешто драстично, да постане фантастично“. Направили су сензорну таблу од различитих материјала.

Обележавање Европског дана борбе против трговине људима

Датум: 25. Oktobar 2022 10:07 Категорија: Новости

Обележавање Европског дана борбе  против трговине људима

Педагог школе, Весна Миливојевић Бечеи, одржала је радионицу са ученицима виших разреда.

Дан сећања

Датум: 18. Oktobar 2022 10:03 Категорија: Новости

Дан сећања

Дан сећања на Лукрецију Анкуцић и све родољубе који су стрељани 14. октобра 1942. године у Самошу.

Дечија недеља

Датум: 04. Oktobar 2022 11:47 Категорија: Новости

ПОСЕТА ХРАМУ СВЕТОГ НИКОЛАЈА
Ученици су посетили храм Светог Николаја и имали прилике да  се упознају и виде богослужбене књиге. Вероучитељ је присутне подсетио на чему се некада писало и како се папир развијао кроз време.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ЈУБИЛЕЈА ИВЕ АНДРИЋА
Ученици шестог разреда су обележили јубилеј Иве Андрића. Припремили су презентацију о приповеци Аска и вук“. У холу школе су изложени њихови радови. Ученике је припремала наставница српског језика и књижевности Јелена Дабин.

ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА - ФОТО ГАЛЕРИЈА

У МАМИНИМ И ТАТИНИМ ЦИПЕЛАМА - ФОТО ГАЛЕРИЈА

Радионица ,,Шта детету треба да расте до неба“ ФОТО ГАЛЕРИЈА

ПОСЕТА БИОСКОПУ
Ученици су у петак 7.октобра посетили биоскоп у Панчеву. Гледали су анимирани цртани филм "100% ВУК".

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Момчило Настасијевић

Датум: 04. Oktobar 2022 11:43 Категорија: Новости

Момчило Настасијевић

Ученици осмог разреда су пратили презентацију о Момчило Настасијевићу, песнику  који је припадао модерним тенденцијама у српском песништву између два рата.

Пројекат Опремање објекта спортским реквизитима

Датум: 27. Septembar 2022 11:47 Категорија: Новости

Пројекат „Опремање објекта спортским реквизитима“

Наша школа је учествовала у пројекту „Опремање објекта спортским реквизитима“ који је расписао Покрајински секретаријат за спорт и омладину.  Помоћу одобрених средстава, обезбеђени су нови реквизити за школску салу.