Европски дан језика 2022 у Самошу

Датум: 26. Septembar 2022 15:39 Категорија: Новости

Европски дан језика 2022 у Самошу

Дана 26.09.2022. у ОШ „Лукреција Анкуцић“ у Самошу је обележен Европски Дан језика. Ученици су се подсетили колико је важно знати или бар делимично разумети више језика. Ми живимо у мултијезичкој и мултикултурној средини и то нам олакшава да се лакше прилагодимо неким новим околностима и да се снађемо у различитим ситуацијама.

Ученице седмог разреда су водиле програм и у интеракцији са публиком, заједно са ученицима четвртог и петог разреда, подсетили су наше ђаке на 4 најлепше речи:

• Извини
  • Изволи
  • Хвала и
  • Молим.
После дивне песме и стихова на ову тему, научили смо како се ове речи кажу и на словачком језику, енглеском, руском, румунском, мађарском, италијанском, француском и немачком језику.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Датум: 20. Septembar 2022 11:35 Категорија: Новости

Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Ученици нижих разреда су обележили овај дан цртајући заставе. Овај дан се обележава да би се сачувала
култура, традиција и вера без обзира на националну измешаност деце.

Први школски дан

Датум: 06. Septembar 2022 11:35 Категорија: Новости

Први школски дан

Први школски дан започео је интонирањем химне Србије. Поводом пријема ђака првака, у холу школе, приређен је програм добродошлице. Ученицима су подељени поклони (школски ранчеви, лектира за први разред) које је и ове школске године обезбедила Општина Ковачица.

Обавештење о организацији рада школа од 1.9.2022.године и препоруке

Датум: 23. Avgust 2022 11:05 Категорија: Новости

Обавештење о организацији рада школа од 1.9.2022.године и препоруке

Прилози

Обавештење о организацији рада школа од 1.9.2022.године

Препоручене мере превенције COVID-19 у школама и установама ученичког и студентског стандарда

Завршни испит

Датум: 27. Jun 2022 14:08 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда у основним школама полагали су у понедељак 27.06.2022. тест из српског/матерњег језика у оквиру завршног испита.

У уторак 28.06.2022. полагали су тест из математике

У среду 29.06.2022. полагали су комбиновани тест

Додела књига за освојена места

Датум: 21. Jun 2022 10:17 Категорија: Новости

Додела књига за освојена места

Директорка је свим ученицима виших разреда који су учествовали на Општинским и Окружним такмичењима
поклонила књиге.

Тестирање четвртака и седмака

Датум: 21. Jun 2022 10:14 Категорија: Новости

Тестирање четвртака и седмака

Ученици четвртог разреда решаваће годишње тестове знања са питањима из матерњег језика, математике
и природе и друштва, док ће седмаци радити пробно тестирање из једног од пет предмета који се иначе
полажу на комбинованом тесту у склопу завршног испита. Предмети између којих се опредељују
на пробном тестирању су: географија, историја, биологија, физика и хемија. Циљ овог тестирања је
да ученици стекну увид у своје знање и структуру могућег будућег трећег теста за завршни испит на крају
осмог разреда.

Додела Вукових диплома

Датум: 21. Jun 2022 10:08 Категорија: Новости

Додела  Вукових диплома

Општина Ковачица, Општинска управа и Кабинет председника су и ове школске године наградили
најбоље и науспешније ученике. Свечаност у општини Ковачица је одржана 15.јуна у згради
Општинске управе. Носиоци Вукове дипломе су: Данијел Путник, који је уједно и ђак генерације,
Анђела Секулић и Јована Ђуриш.

Завршетак школске године за ученике осмог разреда

Датум: 14. Jun 2022 10:05 Категорија: Новости

Завршетак школске године за ученике осмог разреда

У холу школе ученица шестог разреда је читала текст о пријатељству, потом је уследио кратак говор директорке о томе да ови осмаци буду узор малишанима као и да су увек добродошли у школи. Осмацима су уручени балони који су пуштени испред школе!

Ученици и наставници - одбојка

Датум: 14. Jun 2022 10:03 Категорија: Новости

Ученици и наставници - одбојка

Ученици и наставници су одмерили снаге у одбојци. Наставници су однели победу 3:0 у сетовима.