Гости из Бразила и Италије

Датум: 28. Januar 2020 12:01 Категорија: Новости

Гости из Бразила и Италије, проф. Енглеског језика, посетили су и нашу школу 24.јануара 2020.год., у оквиру пројекта Globalhood. У пројекту се ради на повезивању ученика разних култура, на њиховом оснаживању у употреби енглеског језика у реалним ситуацијама. Ученици су се показали као врло талентовани и са интересовањем пропратили све радионице.

СРЕЋНА НОВА 2020. ГОДИНА!

Датум: 26. Decembar 2019 21:16 Категорија: Новости

ПРИРЕДБА И НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Датум: 26. Decembar 2019 20:52 Категорија: Новости

ПРИРЕДБА И НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Поводом краја првог полугодишта и предстојећих празника у холу наше школе организована је приредба. Ученици су се представили кроз рецитације, глуму и игру. Након тога организован је новогодишњи вашар.

„Јелка пријатељства“

Датум: 26. Decembar 2019 20:40 Категорија: Новости

Ученици првог разреда у петак 20. децембра 2019.године китили су „Јелку пријатељства“ испред општине Ковачица.

Предавање за ученике првог разреда

Датум: 26. Decembar 2019 20:35 Категорија: Новости

Припадници МУП Ковачица одржали су 19. децембра 2019.године предавање за ученике првог разреда „Шта ради полицајац“.

“Озеленимо општину Ковачица

Датум: 26. Decembar 2019 20:32 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда 18.децембра 2019.године учествовали су у акцији садње туја у школском дворишту и тиме подржали акцију Општине Ковачица “Озеленимо општину Ковачица".

Прилог и фотографија RtvOk

Чајанка

Датум: 26. Decembar 2019 20:06 Категорија: Новости

Чајанка

У холу наше школе 13. децембра 2019.године одржана је чајанка. Традиција испијања чаја распрострањена је у многим земљама: Русији, Кини, Енглеској и Турској... У нашој школи се учи Енглески и Руски, па смо имали прилике да сазнамо како је чај доспео у ове две земље, Русију и Енглеску, и постао свакодневни напитак. Сваки ученик је понео своју шољицу и уз топао чај и чајне колутиће слушали руску и енглеску поезију. Ученице шестог и осмог разреда читале су нам песме најпознатијих Руских песника Александра Пушкина и Јесењина, као и Енглеских песника Волта Витмана и Роберта Фроста. Уз музичку пратњу професора Павела Томаша ученици су извели песму „Mama ja žuljka ljublja“, „Што се боре мисли моје“и „Dzinglbel“. На крају, ученице осмог разреда извеле су сцену из комада „Ромео и Јулија“ једног од најпознатијих енглеских писаца Вилијема Шекспира.

„Заштита од пожара“

Датум: 23. Decembar 2019 21:23 Категорија: Новости

Ватрогасна служба одржала је 11.децембра 2019.године предавање за 4. и 6. разред на тему „Заштита од пожара“  у оквиру пројекта „Основи безбедности деце“.

Oпштинско такмичење девојчице - одбојка

Датум: 23. Decembar 2019 21:17 Категорија: Новости

У нашој школи 10.децембра 2019.године одржано је општинско такмичење за девојчице - одбојка.

1. место  ОШ „Млада Поколења“ из Ковачице
  2. место ОШ „Маршал Тито" из Падине
  3. место ОШ „Свети Георгије“ из Уздина
  4. место деле наша школа „Лукреција Анкуцић“ и школа из Дебељаче „Моша Пијаде“.

Окружно такмичење у пливању

Датум: 23. Decembar 2019 21:11 Категорија: Новости

Окружно такмичење у пливању одржано је 9.децембра 2019.године.
Ученици наше школе постигли су следеће резултате:

Марија Лујанов 1. место - пласирала се на Школску олимпијаду која ће се одржати у мају у Новом Саду

Анђела Секулић 1. место
- пласирала се на Школску олимпијаду која ће се одржати у мају у Новом Саду