Рециклажа лименки

Датум: 07. Mart 2018 10:47 Категорија: Новости

Ненад Коматовић из Београда испред организације „РЕИКЕН“ је     9. фебруара у нашој школи одржао предавање о значају рециклаже лименки. Наш предавач нагласио је значај прикупљања лименки и очувању животне средине.

Организација Реикен је обезбедила бесплатан сакупљачки материјал-кутије и кесе.

Предавање су слушали ученици и наставници школе, а предавачу се захваљујемо на едукативном предавању које је било веома корисно.

Општинско такмичење из хемије и страних језика

Датум: 06. Mart 2018 22:00 Категорија: Новости

ОШ“Лукреција Анкуцић“ је 3. марта 2018. године била школа домаћин Општинског такмичења из хемије и страних језика,том приликом угостили смо ученике шест  основних школа из наше општине.
Пласираним ученицима желимо успех у даљем такмичењу.

Радионица - Како постати истраживач?

Датум: 19. Februar 2018 11:09 Категорија: Новости

9. фебруара у ОШ ,, Лукреција Анкуцић“ у Самошу, Слободан Кнежевић из Друштва за заштиту и проучавање птица Србије, Београд , одржао је занимљиву, едукативну радионицу "Како постати истраживач".

U gostima opštinske biblioteke u Kovačici

Датум: 06. Februar 2018 08:42 Категорија: Новости

Zahvaljujemo se Opštinskoj biblioteci na pozivu za seminar " Kreativno čitanje i razumevanje" koji se organizovao u njihovim prostorijama u Kovačici.

Seminar će nam pomoći u daljem radu naše školske biblioteke, koja je prošle godine projektom Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja dobila nove naslove - nove knjige i časopise.

Predavači Željko Vučković i Vesna Crnogorac  podsetili su nas i još  jednom naglasili značaj školske biblioteke i kreativnog čitanja.

Više o ovom seminaru možete pogledati na linku Opštinske biblioteke.

Svečan dan za našu školu

Датум: 06. Februar 2018 08:24 Категорија: Новости

Školska slava Savindan i ove godine, bio je poseban, svečan dan. Kao i uvek svi učenici su se okupili u školi a zatim sa prisutnim roditeljima i gostima pošli u hram Svetog oca Nikolaja u Samošu.
Ove godine gosti su nam bili načelnica Tanja Bubeskov, pomoćnik predsednika opštine Kovačice, članovi Školskog odbora, Saveta roditelja  i Crkvenog odbora.
Ovo je najradosniji praznik za učenike naše škole.
Ove godine kumovi školske slave su bili naši najmlađi učenici, prvaci sa učiteljicom Sonjom Borzanović.
Paroh samoški protonamesnik Momčilo Vukotić  osveštao je kolač,  odajući  poštu svetitelju Savi, utemeljivaču srpske crkve, države i škole.
Svi učenici su pevali himnu svetom Savi, a zatim su sledile recitacije posvećene prazniku.
Na kraju svi đaci su dobili deo slavskog kolača, žito, paketiće i neizostavne perece.

Energija svuda oko nas

Датум: 01. Februar 2018 22:18 Категорија: Новости

U Novom Sadu u Pokrajinskoj vladi, 25. januara  2018. održana je završna svečanost projekta " Energija je svuda oko nas".

Najuspešnijim školama i pojedincima uručene su nagrade.

Ova manifestacija je realizovana u organizaciji Centra  za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike uz podršku Pokrajinskog sekreterijata za obrazovanje, propise i nacionalne manjine, FIMEK fakulteta iz Novog Sada i SIMPOLIT građevinske firme.

Učenici su rešavali zadatke iz oblasti alternativnih i obnovljivih izvora energije.
Učenici naše škole  učestvovali su u više kategorija i oblasti.
Pohvaljujemo sve učenike za učešće u projektu, a posdebno grupni literarni rad, koji je nagrađen 3 mestom u kategoriji od V do VII razreda.

Свети Сава - школска слава

Датум: 24. Januar 2018 13:48 Категорија: Новости

Обавештавам ученике ,родитеље и мештане Самоша,
да ће ученици првог разреда на дан школске славе у храму Светог Николаја обавити резање славског колача.
Након резања славског колача ученици ће рецитовати песме које су припремили са својим учитељима и наставницима .

Потребно је да ученици дођу у школу у 9 и 30 часова.

Свим ученицима и особљу школе честитам школску славу  -  дан када славимо праве вредности, оне које нам је на чување од заборава поверио велики Свети Сава.

Надица Мошоринац

СРЕЋНА НОВА 2018. ГОДИНА!

Датум: 27. Decembar 2017 11:14 Категорија: Новости

СРЕЋНА НОВА 2018. ГОДИНА!

Одбојка 2017

Датум: 05. Decembar 2017 09:30 Категорија: Новости