Обука наставника за есДневник

Датум: 06. Oktobar 2017 20:56 Категорија: Новости

У нашој школи  се наставници увелико припремају за увођење новина и осавремењавање. Наставници и учитељице се редовно стручно усавршавају, прате технолошки развој и у складу са временом подижу ниво својих дигиталних компетенција.

Срећан полазак у школу!

Датум: 03. Septembar 2017 23:35 Категорија: Новости

Дана 01.септембра 2017. врата основне школе „Лукреција Анкуцић“ била су широм отворена за старе и нове ученике ове школе.

Републичко такмичење из информатике и рачунарства

Датум: 26. Jun 2017 00:51 Категорија: Новости

Сат за нашу планету

Датум: 10. April 2017 02:16 Категорија: Новости

У организацији Светског фонда за заштиту природе спроводи се акција „Сат за планету Земљу“.
Акција је посвећена очувању здраве животне средине за будуће генерације.
Наша школа је ове године учествовала у акцији „Сат за нашу планету 2017“ активација „Глас будућих генерација“.
Чланови еколошке секције, ученици трећег и четвртог разреда, након предавања о значају очувања здраве животне средине, израдили су плакате којима се придружују глобалној акцији исписујући поруке о значају штедње енергије, очувању природних ресурса, као и о потреби да се заштите угрожене биљне и животињске врсте.
Својим радом и залагањем показали су знање и одговорност будућих генерација, јер како каже чувена пословица: „Ову планету нисмо наследили од наших предака, већ смо је позајмили од наших потомака.“

Радионице баснописаца

Датум: 26. Mart 2017 19:21 Категорија: Новости

Задужбина „Доситеј Обрадовић“ расписала је ове године по девети пут литерарни конкурс „Радионице баснописаца“. То је био повод да учитељице Нада Лукић и Соња Борзановић организују радионицу за ученике трећег и четвртог разреда на којој су ученици исказали своју маштовитост и креативност.

Општинска такмичења из историје и биологије

Датум: 06. Mart 2017 12:50 Категорија: Новости

У Падини су 05.марта 2017. године одржана два такмичења - из историје и биологије.

Takmičenje iz hemije

Датум: 26. Februar 2017 14:08 Категорија: Новости

U nedelju, 26.02.2016 održano je opštinsko takmičenje iz hemije. Iz naše škole učestvovali su Arsenije Ćirić i Danijel Tomin, učenici sedmog razreda.

Општинско такмичење из страних језика

Датум: 25. Februar 2017 18:32 Категорија: Новости

Дана 25. фебруара 2017. године у просторијама ОШ Лукреција Анкуцић Самош одржано је општинско такмичење из енглеског, руског, француског и немачког језика. На такмичењу су учествовали ученици из Падине, Дебељаче, Уздина, Црепаје, Ковачице и Самоша.

Задаци су били поприлично тешки ове године али су ученици ипак показали изузетно знање из страних језика.

Из наше школе су учествовали ученици осмог разреда Бранимир Раданов (енглески језик) и Урош Марков (руски језик), који сусе нашли на врху ранг листа.

Ученицима из свег срца ЧЕСТИТАМО!

Општинско такмичење у одбојци - девојчице

Датум: 13. Februar 2017 08:19 Категорија: Новости

Дана 03. фебруара 2017. године одржано је у Дебељачи општинско такмичење основних школа општине Ковачица у одбојци.

Ученице ОШ "Лукреција Анкуцић" у Самошу су одиграле одличне утакмице и заслужено освојиле друго место.

Ученицама и њиховој професорки Ани Поволној од срца ЧЕСТИТАМО!

Etwinning- otvorena vrata za nastavnike, učitelje i stručne saradnik

Датум: 06. Februar 2017 23:59 Категорија: Новости

U osnovnoj školi Lukrecija Ankucić u Samošu u ponedeljak 06.februara 2017. održana je radionica na temu "Etwinning- otvorena vrata za nastavnike, učitelje i stručne saradnike".