Радионице баснописаца

Датум: 26. Mart 2017 19:21 Категорија: Новости

Задужбина „Доситеј Обрадовић“ расписала је ове године по девети пут литерарни конкурс „Радионице баснописаца“. То је био повод да учитељице Нада Лукић и Соња Борзановић организују радионицу за ученике трећег и четвртог разреда на којој су ученици исказали своју маштовитост и креативност.

Општинска такмичења из историје и биологије

Датум: 06. Mart 2017 12:50 Категорија: Новости

У Падини су 05.марта 2017. године одржана два такмичења - из историје и биологије.

Takmičenje iz hemije

Датум: 26. Februar 2017 14:08 Категорија: Новости

U nedelju, 26.02.2016 održano je opštinsko takmičenje iz hemije. Iz naše škole učestvovali su Arsenije Ćirić i Danijel Tomin, učenici sedmog razreda.

Општинско такмичење из страних језика

Датум: 25. Februar 2017 18:32 Категорија: Новости

Дана 25. фебруара 2017. године у просторијама ОШ Лукреција Анкуцић Самош одржано је општинско такмичење из енглеског, руског, француског и немачког језика. На такмичењу су учествовали ученици из Падине, Дебељаче, Уздина, Црепаје, Ковачице и Самоша.

Задаци су били поприлично тешки ове године али су ученици ипак показали изузетно знање из страних језика.

Из наше школе су учествовали ученици осмог разреда Бранимир Раданов (енглески језик) и Урош Марков (руски језик), који сусе нашли на врху ранг листа.

Ученицима из свег срца ЧЕСТИТАМО!

Општинско такмичење у одбојци - девојчице

Датум: 13. Februar 2017 08:19 Категорија: Новости

Дана 03. фебруара 2017. године одржано је у Дебељачи општинско такмичење основних школа општине Ковачица у одбојци.

Ученице ОШ "Лукреција Анкуцић" у Самошу су одиграле одличне утакмице и заслужено освојиле друго место.

Ученицама и њиховој професорки Ани Поволној од срца ЧЕСТИТАМО!

Etwinning- otvorena vrata za nastavnike, učitelje i stručne saradnik

Датум: 06. Februar 2017 23:59 Категорија: Новости

U osnovnoj školi Lukrecija Ankucić u Samošu u ponedeljak 06.februara 2017. održana je radionica na temu "Etwinning- otvorena vrata za nastavnike, učitelje i stručne saradnike".

Онлајн семинар за наставнике

Датум: 30. Januar 2017 08:10 Категорија: Новости

Наставницима  наше школе су у јануару 2017. године, на почетку другог полугодишта  уручена уверења о савладаној обуци програма стручног усавршавања  на тему Како до интерактивних софтвера у настави on line,  у присуству ученика од првог до осмог разреда.

Пиши Деда Мразу

Датум: 30. Januar 2017 08:10 Категорија: Новости

Ученици  Основне школе Лукреција Анкуцић  из Самоша учествовали су на конкурсу Пиши Деда Мразу. Циљ овог конкурса је да ученици покажу своју креативност, маштовитост, али и стваралачки потенцијал. Они су са нестрпљењем примили поздраве од Деда Мраза  које је уручила директорка наше школе, Надица Мошоринац.

Семинар за наставнике

Датум: 28. Novembar 2016 13:21 Категорија: Новости

ОНЛАЈН СЕМИНАР "КАКО ДО ИНТЕРАКТИВНОГ СОФТВЕРА У НАСТАВИ"

Учитељи и наставници наше школе одабрали су овај семинар како би унапредили своје компетенције везане за јачање информатичке писмености и спретности и самосталну израду интерактивног софтвера за ученике.

Предавање на тему

Датум: 28. Novembar 2016 13:07 Категорија: Новости

У понедељак, 28. новембра 2016. године  у ОШ "Лукреција  Анкуцић" Самош одржано је предавање на тему "Болести зависности".