Вршњачко насиље – предавање

Датум: 09. Maj 2023 11:53 Категорија: Новости

Вршњачко насиље – предавање

Ученици виших и нижих разреда слушали су предавање о вршњачком насиљу. Постоје различите врсте насиља међу децом и међусобно су равноправна по негативним последицама које остављају на дете.

Општинско такмичење Шта знаш о саобраћају?

Датум: 25. April 2023 12:11 Категорија: Новости

Општинско такмичење Шта знаш о саобраћају?

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају?“ одржано је у суботу 22.априла у ОШ „Свети Георгије“ у Уздину. Ученици 7.разреда су представљаи нашу школу у Ц групи.

Ц група – девојчице
Анастасија Јованов
Сања Кнежевић

Ц група – дечаци
Милан Лујанов
Тихомир Марков

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Општинско такмичење из саобраћаја

Датум: 25. April 2023 11:55 Категорија: Новости

Општинско такмичење из саобраћаја

Ученици четвртог разреда: Милица Путник, Соња Марков, Филип Лујанов и Милош Калејски учествовали су на  општинском такмичењу из саобраћаја које се одржало у Основној школи „Свети Георгије“ у Уздину. Милица Путник освојила је прво место и као награду добила бицикл, а ученица Соња Марков освојила је 3. место. Ученике је припремала учитељица Надица Мошоринац.

Посета Ртв Ок

Датум: 25. April 2023 11:53 Категорија: Новости

Посета Ртв Ок

Ученици петог разреда су у оквиру предмета медијска писменост имали прилике да се упознају са радом ове медијске куће. Петаци су се бавили новинарским и спикерским задацима. Ученике је водила наставница Дарина Пољак.

Шта знаш о здрављу?

Датум: 25. April 2023 11:50 Категорија: Новости

Шта знаш о здрављу?

Организација Црвеног крста из Општине Ковачица је и ове године организовала такмичење на тему ,,Шта знаш о здрављу?“.  Учествовали су ученици седмог разреда Сања Кнежевић и Милан Лујанов.

Дан Доситеја Обрадовића

Датум: 25. April 2023 11:47 Категорија: Новости

Дан Доситеја Обрадовића

Дан Доситеја Обрадовића, просветитеља и првог српског министра просвете, обележава се 10.априла. Ученици су погледали кратак филм и презентацију о овом великану који се залагао за писање на народном језику. Доситејева велика љубав према свом народу исказана је још за његовог живота жељом да на његовом надгробном споменику буде записано: ,,Овде леже његове српске кости, он је љубио свој род.“

Засади дрво

Датум: 04. April 2023 11:54 Категорија: Новости

Засади дрво

Ученици првог разреда су од Општине Ковачица добили борове које су засадили у школи. Помагала им је учитељица Нада Лукић.

Пробно тестирање осмака

Датум: 28. Mart 2023 11:46 Категорија: Новости

Пробно тестирање осмака

Ученици осмог разреда имали су пробно тестирање из математике 24.марта, а из матерњег језика и предмета који су одабрали 25.марта.

Центар за основну полицијску обуку одржао предавање седмацима

Датум: 28. Mart 2023 11:45 Категорија: Новости

Центар за основну полицијску обуку одржао предавање седмацима

Представници МУП-а одржали су предавање седмацима упознајући их са радом Центра за основну полицијску обуку. Циљ ове обуке је да обезбеди квалитетно стручно оспособљавање за обављање послова полицијског службеника, саобраћајног полицајца и граничног полицајца.

Општинско такмичење из биологије

Датум: 21. Mart 2023 13:07 Категорија: Новости

Општинско такмичење из биологије

Општинско такмичењењ из билогије одржано је у Основној школи ,,Маршал Тито“ у Падини. Ученика је спремао наставник биологије  Јано Сабо.